flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

13 липня 2018

ЗБОРИ СУДДІВ

ХАРКІВСЬКОГО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 13.07.18                                                                                                                  4 

 

 

Заслухавши інформацію головуючого на зборах суддів Спірідонова М.О. та вислухавши думки і пропозиції інших суддів, враховуючи приписи Кодексу адміністративного судочинства України, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (із змінами і доповненнями), Положення про помічника судді, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 18.05.2018 № 21, з урахуванням листів: Ради суддів України від 16.05.2018  № 9рс-501/18-вих., Касаційного адміністративного суду від 25.05.2018 № 6694/0/58-18, Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.07.2018 № 06-20/1788/18, відповідно до ст. 128 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", п.2.2. Положення про збори суддів Харківського окружного адміністративного суду, затвердженого рішенням зборів суддів від 26.06.2015 № 4 (із змінами), збори суддів, – 

 

вирішили:

 

  1. Затвердити Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Харківському окружному адміністративному суді та викласти їх у формі нового письмового документу в редакції, що додається (додаток 1).

У зв`язку з тим, що основні положення Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Харківському окружному адміністративному суді, затверджених рішенням Зборів суддів № 7 від 25.09.2015 (із змінами і доповненнями), увійшли до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Харківському окружному адміністративному суді, затверджених рішенням Зборів суддів від 13.07.2018 № 4, вважати такими, що втратили чинність Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Харківському окружному адміністративному суді, затверджені рішенням Зборів суддів № 7 від 25.09.2015 (із змінами і доповненнями).

  1. …………...
  2. 3. …………….

 

 

        Голова зборів                 підпис                        М.О. Спірідонов                                      

 

 

        Секретар зборів             підпис                          О.О. Горшкова                                 

 

 

 

З оригіналом згідно

Секретар зборів                                                                                                             Горшкова О.О

Додаток 1 до рішення

Зборів суддів Харківського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 № 4

 

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу в Харківському окружному адміністративному суді

 

  1. Загальні положення

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду в Харківському окружному адміністративному суді (далі – Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі – АСДС) в Харківському окружному адміністративному суді (далі – Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (із змінами та доповненнями) з урахуванням  рішення Ради суддів України № 16 від 12.04.2018 відноситься до повноважень зборів суддів Харківського окружного адміністративного суду.

Метою прийняття Засад є визначення особливостей автоматизованого розподілу судових справ у Харківському окружному адміністративному суді.

Порядок документообігу в суді регламентується Кодексом адміністративного судочинства України, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі – Положення), Інструкцією з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом ДСА України від 17.12.2013 № 174, та цими Засадами.

  1. Засади формування колегії суддів

Для розгляду конкретної адміністративної справи АСДС визначається головуючий суддя з числа всіх суддів ХОАС, які мають на момент автоматизованого розподілу судових справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

Засади формування колегій в Харківському окружному адміністративному суді здійснюються згідно з Законом України “Про судоустрій і статус суддів”, КАС України, в тому числі шляхом створення постійно діючого персонального складу колегій суддів, визначеного зборами суддів ХОАС.

У разі неможливості виконання суддею, який входить до визначеного складу колегії суддів, обов’язків судді (закінчення повноважень, відсторонення від посади, перебування на листку непрацездатності тощо), визначення складу суду на будь-якій стадії судового процесу здійснюється АСДС в автоматичному режимі в порядку, визначеному процесуальним законом, виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях Харківського окружного адміністративного суду окремо, за адресами:                                     вул. Мар’їнська,  18-Б-3, м. Харків та вул. Сумська, 3 літ “Б-6”, м. Харків.

Якщо зі складу колегії суддів не може продовжувати розгляд справи суддя, який не є суддею-доповідачем у такій справі, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені КАСУ, заміна такого судді здійснюється АСДС на виконання  службової записки судді-доповідача за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду.

Формування колегії здійснюється виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях ХОАС окремо, за адресами: вул. Мар’їнська, 18-Б-3, м. Харків та                       вул. Сумська, 3 “Б-6”, м. Харків.

У разі повернення судової справи на новий розгляд з суду вищої інстанції, яка за правилами КАСУ в редакції чинній до 15.12.2017, розглядалася судом першої інстанції в обов’язковому порядку колегіальним складом суду, а за правилами КАСУ в новій редакції (з 15 грудня 2017 року) має розглядатися суддею одноособово, але суддею прийнято відповідне рішення про розгляд такої справи колегією суддів, то формування двох додаткових суддів буде здійснюватися за правилами ч.7 ст. 31 КАСУ.

Справа, розгляд якої відповідно до КАСУ здійснюється колегією суддів в обов’язковому порядку, розглядається постійною колегією суддів Харківського окружного адміністративного суду, до складу якої входить визначений АСДС суддя-доповідач (ч. 2 ст. 31 КАСУ).

Якщо справа має розглядатися суддею одноособово, але КАСУ передбачена можливість колегіального розгляду такої справи і про це прийнято відповідне рішення суддею-доповідачем, така справа розглядається в ХОАС колегією суддів, до складу якої включаються два судді, додатково визначених АСДС після прийняття рішення про колегіальний розгляд справи виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях ХОАС окремо, за адресами: вул. Мар’їнська, 18-Б-3, м. Харків та вул. Сумська, 3 “Б-6”, м. Харків. 

В разі наявності підстав, передбачених частиною 9 статті 31 КАСУ, у випадку відсутності судді-доповідача зі складу постійної колегії суддів проводиться повторний автоматизований розподіл справ, і АСДС визначається новий склад колегії у складі трьох суддів. При цьому відсутні підстави виключати з розподілу суддів, які були учасниками колегії, оскільки підстави виключення законом не передбачено.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

Розподіл судових справ у суді здійснюється у відповідності до приписів статей 18, 31 КАС України та Положення з урахуванням нижчезазначених особливостей.

 

3.1. З урахуванням пункту 2.3.17. Положення, з метою недопущення порушення строків розгляду справи, визначених процесуальним законодавством, підлягають обов’язковому повторному автоматизованому розподілу справи, що залишилися нерозглянутими суддею у разі:

- припинення строку повноважень на посаді судді, у зв’язку з закінченням п’ятирічного терміну перебування на посаді;

- переведення судді до іншого суду;

- звільнення з посади судді;

- надання судді відпустки по вагітності та пологам, або відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, перебування на листку непрацездатності тривалої дії;

- відсторонення судді від посади.

 

3.2. Якщо станом на 10 годину дня, в якому здійснюється розподіл судових справ, не надійшло повідомлення про знаходження судді на листку тимчасової непрацездатності, суддя включається в автоматизовану систему до загального списку суддів, які мають повноваження щодо здійснення процесуальних дій, для подальшого розподілу справ.

 

3.3. У разі виникнення після 10:00 години обставин, що зумовлюють вибуття судді з авторозподілу, вказаний суддя направляє зборам суддів ХОАС заяву про необхідність, повторного автоматизованого розподілу справ, які надійшли в цей день та розподілені йому, якщо він не в змозі вирішити питання про відкриття провадження по ним.

 

3.4. Розподіл справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації в неробочі дні, здійснюється в автоматизованому режимі між суддями Харківського окружного адміністративного суду, виходячи з фактичного розміщення суддів в приміщеннях Харківського окружного адміністративного суду окремо, за адресами: вул. Мар’їнська, 18-Б-3, м. Харків та вул. Сумська, 3 літ “Б-6”, м. Харків. У випадках недостатньої кількості суддів розподіл судових справ здійснюється між усіма суддями ХОАС без урахування територіального розміщення.

 

3.5. У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів і відповідно до вимог підпункту 2.3.55 пункту 2.3 Положення, має бути зафіксовано актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки).

Розподіл судових справ, які за законом мають бути розглянуті невідкладно (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, тощо), з метою недопущення порушення конституційних прав сторін адміністративного процесу, здійснюється за резолюцією керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки) з дотриманням принципу алфавітного порядку, згідно додатку.

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді

 

4.1. Раніше визначеним АСДС суддею вважається головуючий суддя, який приймав рішення по суті спору за відповідним адміністративним позовом.

 

4.2. Не вважається раніше визначеним суддею, суддя, яким було прийнято процесуальне рішення за результатами розгляду заяв, включених до переліку підпункту 4.4.

 

4.3. Судові справи, що надійшли з судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи:

- скасування ухвали про повернення позовної заяви;

- скасування ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі;

- скасування ухвали про передачу справи;

- скасування ухвали про залишення позовної заяви без руху;

- скасування ухвали про залишення позовної заяви без розгляду без повторного автоматизованого розподілу негайно передається судді, ухвалу якого скасовано відповідно до п. 2.3.43 Положення.

Якщо в день надходження до суду матеріалів справи, суддя, ухвалу якого скасовано, відсутній на роботі з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка, перебування судді на навчанні) або з інших підстав виключений в автоматизованій системі з загального списку суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу – справа підлягає повторному автоматизованому розподілу.

 

4.4. У разі надходження до суду заяв про:

- роз’яснення судового рішення;

- винесення додаткового рішення;

- відстрочення і розстрочення виконання рішення;

- зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення;

- звернення постанови до негайного виконання;

- виправлення описки в судовому рішенні чи виконавчому документі;

- визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню;

- поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання;

- видачу дубліката виконавчого листа;

- відновлення втраченого судового провадження.

- прийняття відмови стягувача від примусового виконання і про закінчення виконавчого провадження;

- заміну сторони виконавчого провадження;

- повернення судового збору;

- примирення сторін в процесі виконання;

- надходження заяви щодо судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах (ст. 382 КАСУ);

- перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами,

Адміністративна справа без повторного автоматизованого розподілу негайно передається судді, який приймав рішення по суті спору відповідно до п. 2.3.44. Положення.

Якщо суддя, який виносив рішення по суті спору, відсутній на роботі з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка, перебування судді на навчанні), або з інших підстав виключений в автоматизованій системі з загального списку суддів, які мають повноваження щодо розгляду судової справи на момент автоматизованого розподілу – справа  підлягає повторному автоматизованому розподілу відповідно до п. 2.3.47.  Положення.

 

Прикінцеві положення

 

Зміни до Засад викладаються у формі нового письмового документа, проект якого підлягає доведенню до відома суддів Харківського окружного адміністративного суду шляхом оприлюднення по електронному чату суду. 

Дні, в які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

 

 

Додаток до Засад використання автоматизованої системи документообігу в Харківському окружному адміністративному суді, затверджених рішенням

Зборів суддів Харківського окружного адміністративного суду від 13.07.2018 № 4

                             

 

 

            С п и с о к

суддів Харківського окружного адміністративного суду в алфавітному порядку

 

1

Бабаєв А.І.

2

Бадюков Ю.В.

3

Бідонько А.В.

4

Біленський О.О.

5

Білова О.В.

6

Волошин Д.А.

7

Горшкова О.О.

8

Єгупенко В.В.

9

Заічко О.В.

10

Зінченко А.В.

11

Зоркіна Ю.В.

12

Ізовітова-Вакім О.В.

13

Котеньов О.Г.

14

Кухар М.Д.

15

Лук’яненко М.О.

16

Мар’єнко Л.М.

17

Мельников Р.В.

18

Мороко А.С.

19

Ніколаєва О.В.

20

Нуруллаєв І.С.

21

Панов М.М.

22

Панченко О.В.

23

Полях Н.А.

24

Рубан В.В.

25

Сагайдак В.В.

26

Севастьяненко К.О.

27

Сліденко А.В.

28

Спірідонов М.О.

29

Старосєльцева О.В.

30

Супрун Ю.О.

31

Тітов О.М.

32

Чудних С.О.

33

Шевченко О.В.

34

Шляхова О.М.