Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
07 березня 2020 року в місті Києві відбувся Форум жіночого лідерства, організований Асоціацією правників України, в якому взяла участь суддя Харківського окружного адміністративного суду Ольга Ніколаєва.
Даний захід присвячений жіночому лідерству, який відкрила одна з його організаторок, Світлана Мусієнко, партнерка SayenkoKharenko. Про його мету вона каже просто: «Leadershipforimpact» — «лідерство заради впливу». Вона твердо переконана — варто регулярно підбивати підсумки, адже це безумовно сприяє якісному обміну досвідом, а, значить, і розкриттю професіонального потенціалу. Форум став саме таким місцем.
Ключовою з висвітлених проблем стали стереотипи — автоматизовані програми шаблонів мислення, які акумулюють попередній досвід поколінь. З плином часу їх наявність перестала бути механізмом захисту, ба більше — тепер вони перешкоджають подальшому розвитку суспільства. Позбавлятися стереотипів закликала Катерина Левченко, урядова уповноважена з питань гендерної політики. Вона вважає їх структурним насиллям, яке лишає індивідуальність можливості розвитку, без огляду на гендерну належність.
Під час обговорення результатів дослідження з доповіддю виступила суддя Харківського окружного адміністративного суду Ольга Ніколаєва
«Нещодавно переглядала фільм «За статевою ознакою»...
Сьогодні ми навіть не задумуємося про те скільки титанічних кроків зроблено, щоб ми, жінки, могли вільно вчитися, працювати, керувати автомобілем, обіймати керівні посади...
І слід зазначити, що незважаючи на титанічні зусилля у досягненні рівності, статистика - вперта річ...
Зі статистичних даних вбачається, що з 30740 суддів та працівників апарату, які станом на 1.03.2018 залишалися на службі в місцевих та апеляційних судах, 3/4 — це жінки (23788 осіб). Проте пропорція різко змінюється, якщо брати до уваги лише суддівські одиниці: з 5482 законників — 50,1% жінок і 49,9% чоловіків.
Натомість перевага сильної статі виявляється, коли йдеться про адміністративні посади. Адже чоловіки очолюють 381 установу, а жінки — тільки 210. Пропорція два до одного зберігається в розподілі посад заступників голови: у 210 судах 35% — жінки, 65% — чоловіки.
Не менш разючою є гендерна нерівність у керівництві новоствореного Верховного Суду. Хоча вперше за сторічну історію найвищу судову установу очолила жінка, її заступник, секретар Пленуму та всі голови касаційних судів — чоловіки.
Також у ВС чоловіків на 10% більше, ніж жінок. При цьому найбільша гендерна нерівність спостерігається в Касаційному господарському суді: тут жінок тільки 38%. Не набагато краща ситуація й у «кримінальників»: 3 до 2 — на користь чоловіків.
Саме про це говорили сьогодні, чесно, відверто, відкрито!»