Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Керівник апарату ХОАС Валентина Лисенко - викладач міжнародної навчальної програми з судового адміністрування.
Керівник апарату Харківського окружного адміністративного суду Валентина Лисенко взяла участь в міжнародній навчальній програмі з питань судового адміністрування викладаючи модуль «Управління інформаційними технологіями».
Програма, що вже втретє впроваджується Державною судовою адміністрацією України в партнерстві з Національною школою суддів України за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» та за участі Університету штату Мічиган (США), спрямована на покращення знань, навичок та здібностей керівників апаратів судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації України для ефективного управління судами. Відповідно до неї, навчання ґрунтується на сертифікаційній програмі з судового адміністрування Університету штату Мічиган, викладачі якого спільно з українськими колегами адаптували навчальні матеріали до українських реалій.
Таким чином, вже 21 березня – 1 квітня 2016 року 40 українських судових адміністраторів з усіх регіонів України, відібраних на конкурсній основі, пройшли навчання з таких курсів: лідерство; цілі та обов’язки судів; стратегічне бачення й планування; ресурси, бюджет, фінанси; управління проходженням справ; управління інформаційними технологіями; основні компоненти судів; управління кадровими ресурсами; освіта, навчання та професійний розвиток; суди та зв’язки з громадськістю.
Привітавши учасників, керівник Проекту USAID "Справедливе правосуддя" Девід Вон, зазначив, що становлення професії судового адміністратора в Україні почалося нещодавно, тож навчальна програма здійснюється за участю Університету штату Мічиган, який має понад 20 років досвіду навчання з різних аспектів управління роботою суду.
Наразі ця програма є дуже актуальною, адже спеціальної професійної освіти з питань судового адміністрування в Україні немає. Її учасники — керівники апаратів, їхні заступники та співробітники Державної судової адміністрації України — вказують на нестачу знань зі стратегічного планування, лідерства, загального управлінням судом, організації зв’язків з громадськістю в їхній щоденній професійній діяльності.
"По завершенню третього етапу начального курсу із судового адміністрування в Україні практично в кожному шостому суді буде сертифікований, кваліфікований судовий адміністратор", — відзначила заступник Голови Державної судової адміністрації України Ольга Булка під час відкриття навчальної програми. "Розуміючи необхідність у підвищенні кваліфікації та потребу професійного розвитку в апаратах судів ДСА України спільно з нашими партнерами використали успішний досвід навчання судових адміністраторів та на одній із компетенцій зробили курс дистанційного навчання. До речі, працюючи над програмою із судового адміністрування та дистанційним курсом ми виявили неабиякий інтерес працівників апарату суду до здобуття нових знань, вмінь та навиків. Підбиваючи підсумки дистанційного курсу стало зрозумілим, що й зацікавленість, і потреба в навчальному курсі не зменшується й надалі. Бачимо це перспективним напрямком у підвищенні освіченості працівників апаратів судів", — наголосила заступник Голови ДСА України.