flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Оцінювання роботи суду 2018 рік

     Загальна площа приміщень Харківського окружного адміністративного суду (приміщення по вул. Мар'їнській 6уд.18 літ. «Б-3» та по вул. Сумській буд. З літ. «Б-6») складає 1981,4 кв. м., містить 1 зал судових засідань. Окрім цього, на балансі Харківського окружного адміністративного суду перебуває приміщення площею 4150,6 кв. м за адресою: пл. Свободи, буд. 6, яке передано суду в оренду Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області. На даний час триває робота з капітального ремонту і реконструкції даного приміщення суду.

     Станом на 31 серпня 2018 року штат суду складали 40 суддів та 152 працівники апарату суду. Кількість справ і матеріалів, що перебувала в цей момент на розгляді в суді - 10917 тис.од, а розглянуто - 8624 тис. од.

     Більшість опитаних - чоловіки (53%). Найбільш представлені респонденти з вищою світою (94%), з яких 83% мають вищу юридичну освіту.

     Більше половини респондентів (73%) представляють в суді інших осіб, приблизно 27% – особисто себе. Для 6% опитаних - це перший судовий процес, 2-5 разів були учасниками процесу 13% респондентів, найбільша кількість (81%) - брали участь у судовому процесі 6 разів і більше. У 3% респондентів розгляд справи ще не розпочато, у 91% - справа знаходиться в процесі розгляду, у 6% розгляд справи завершено та винесено рішення. Всі опитані - учасники адміністративного процесу.

     Більше половини опитаних (93%) є цілком та загалом обізнаними з роботою суду, а 7 % майже нічого не знають про роботу суду та суддів.

     Переважна більшість респондентів (87%) в цілому оцінили якість роботи Харківського кружного адміністративного суду на «добре» або «відмінно», інші 11% - на «задовільно» та 1% - оцінили «погано».

      За 5- бальною шкалою середня оцінка якості роботи суду становить 4,3 бали.

     Середні оцінки роботи суду за вимірами (складовими) якості представлено в табл.1.

Таблиця 1. Оцінки якості роботи Харківського окружного адміністративного суду за основними вимірами

(середнє значення за 5-бальною шкалою)

 

Виміри якості

Харківський окружний адміністративний суд

 (2017 р.)

Харківський окружний адміністративний суд

 (2018 р.)

Доступність суду 3,2 3,1
Зручність та комфортність 4,2 4,3
Повнота та ясність інформації 4,3 4,3
Сприйняття роботи працівників апарату 4,2 4,4
Сприйняття роботи суддів 4,4 4,5

 

     За результатами дослідження у 2018 році в Харківському окружному адміністративному суді найкраще забезпечуються показники сприйняття роботи суддів, сприйняття роботи працівників апарату, повноти та ясності інформації, а також зручності та комфортності перебування у суді.

     Найгірше в суді забезпечується показник доступності суду, що пов'язано з незручністю транспортного сполучення з однією із будівель суду (27% негативних відповідей) та відсутністю достатньої кількості місць для паркування біля будівель суду (34% негативних відповідей).

 

     Якість роботи Харківського окружного адміністративного суду за основними вимірами

     Серед рекомендацій відносно доступності суду відвідувачі Харківського окружного адміністративного суду зазначили зокрема таке: «об'єднати суд в одній будівлі», «змінити місцезнаходження суду на більш зручне», «зробити спільну канцелярію суду», «підвищити рівень комфорту».

     Також було висловлено пропозиції щодо покращення роботи Харківського окружного адміністративного суду, а саме: «більш точніше дотримуватися строків розгляду справ та графіку судових засідань», «підвищувати кваліфікацію працівників суду».

     Критичний аналіз результатів опитування та їх обговорення керівництвом суду спільно із суддівським корпусом та працівниками апарату  дозволили розробити такі рекомендації:

     - створити кращі умови для паркування автотранспорту відвідувачів суду;

     -  прискорити ремонтні та реконструкційні роботи у новому приміщенні суду;

     - покращити умови для людей з обмеженими можливостями щодо безперешкодного доступу до приміщень суду;

     - переглянути практику планування графіку судових засідань та провести аналіз дотримання суддями процесуальних термінів судового розгляду справ та причин затримки/перенесення судових засідань.